Home page > Aktuality > Mezinárodní střelecká soutěž Rezerva 2019 - VII. ročník_VYHODNOCENÍ

Mezinárodní střelecká soutěž Rezerva 2019 - VII. ročník_VYHODNOCENÍ

Autor článku a foto:  Mgr. Zuzana BROŽOVÁ, tisková a informační pracovnice KVV HMP

Po propršeném týdnu sluníčko přivítalo v sobotu ráno 18. května 2019 na střelnici Velcí v Brdech soutěžící VII. ročníku mezinárodní střelecké soutěže "REZERVA 2019". Příslušníci  Krajského vojenského velitelství hlavní město Praha, společně se svazem vojáků v záloze a aktivní zálohou přijeli do místa soutěže s dobrou náladou.

foto_1 foto_2

Dne 17. května 2019 se celá akce zahájila příjezdem zahraničních účastníků do Prahy s přátelským večerním posezením, kde se setkali známí a přátelé z předcházejících ročníků. Druhý den ráno se přesunuli soutěžící předem naplánovaným organizovaným přesunem z Prahy do místa konání soutěže .

foto_3 foto_4

Slavnostního uvítání se ze strany pořadatelů  ujal za KVV hlavní město Praha jeho ředitel plukovník gšt.  Ing. Marián Margai, za pořadatele pak major v.v. Ing. Jan Bada. V úvodu  ocenili opětnou angažovanost účastníků soutěže.

foto_5 f

Střeleckého závodu se účastnilo celkem 44 tříčlenných družstev z různých organizací a 3 zahraničích zemí (4 družstva z  Německa, 4 družstva ze Slovenska a 3 družstva z Rakouska).  Zbytek družstev pak z řad Aktivní zálohy AČR, jednotlivých krajských vojenských velitelství, vojenských útvarů a zařízení, Klubu výsadkových veteránů Jindřichův Hradec, Klubů vojáků v záloze ČR Praha 10, AVZO pobočný spolek 60020 Havlíčkův Brod.

foto_7 foto_8

Volné chvilky střílejícím vyplnil Klub modelářských příznivců tanků. Zřízeno bylo i pracoviště pro střelbu ze vzduchové pistole, hod gumovým granátem na cíl a optická střelnice.

foto_9 foto_10

Závod byl pořádán v disciplínách útočná puška vz. 58 a pistole vz. 82. Někteří střelci dosáhli svými výsledky výkonnostních tříd. Ve střelbě z pistole vz. 82, získal  třídnost „Sharpshooter“ 1 střelec a 3 závodníci třídnost „Marksman“. Ve střelbě z útočné pušky vz. 58 bylo překvapivé, kolik tam je výtečných střelců, 14 závodníků dosáhlo výkonnostní třídy „Expert“, 2 získali výkonnostní třídy „Sharpshooter“ a 27 účastníků dosáhlo výkonnostní třídy „Marksman“.

foto_11 

Slavnostní vyhodnocení se konalo v prostoru střelnice za krásného jarního počasí. Večer pokračoval v Praze na Ruzyni, kde byla oceněna zahraniční družstva. Vítězná družstva získala poháry a medaile pro všechny členy družstva. Stejně tak i první tři jednotlivci v obou disciplínách.

foto_13 

Pro většinu tuzemských účastníků tím celá akce skončila.

Pro zahraniční účastníky a zájemce z ČR byla v neděli dopoledne zorganizována prohlídka státního zámku Konopiště.

 foto_16

Výsledková listina a listina s umístěním je ke stažení níže.

Výsledky podrobná tabulka

Výsledky_vyhlášení

Níže uložen ke stažení i soubor s fotografiemi.

Fotografie_komprimovaná složka

Nahoru