Home page > Aktuality > Poděkování všem štědrým dárcům akce Sparta vzdává hold 2021

Poděkování všem štědrým dárcům akce Sparta vzdává hold 2021

Autor článku a fotografií: kpt. Mgr. Martina Sofie Halíková, tisková mluvčí KVV hlavní město Praha

vstupenka a rouška

I přes nepříznivou současnou situaci s pandemií COVID-19 se letos po dvanácté podařilo zorganizovat hokejové utkání HC Sparta Praha – HC Verva Litvínov, věnované všem záchranářům, hasičům, policistům a vojákům. Tedy všem těm, kteří se společně zapojili do boje s touto pandemií. 
V minulých ročnících šel výtěžek z celé akce na konta Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity. Ale tentokrát to bylo jiné. Zástupci Integrovaného záchranného systému a Armády ČR se pro tento ročník vzdali svého výtěžku ve prospěch dvou domácích hospiců Cesta domů a Nablízku.
Vzhledem k epidemiologické situaci nebylo možné zápas sledovat "naživo" v ochozech O2 Arény, ale jen prostřednictvím televizních obrazovek nebo monitoru počítače. Kdo si zakoupil za 90 korun nebo 290 korun virtuální vstupenku přes Ticketportal, obdržel přístupový kód na O2 TV, kde byl zápas 25. 2. 2021 vysílán. Virtuálních vstupenek se prodalo celkem 1777. V následujících dnech pak probíhala dobročinná aukce originálních zápasových dresů, na které se podařilo vydražit 411.983 korun, čímž se výsledná částka navýšila na 564.738 korun.
"I v tomto zvláštním ročníku se nám podařilo vybrat opravdu neuvěřitelnou částku. Moc fanouškům děkuji, že kupovali vstupenky, dražili dresy a pomáhali s námi. Opět ukázali, že mají srdce na pravém místě. Jsem na všechny moc pyšná,“ říká generální manažerka hokejové Sparty Barbora Snopková Haberová.
Jsem velice ráda, že i zaměstnanci našeho KVV hlavní město Praha podpořili  dobročinnou akci Sparta vzdává hold 2021. Chci jim za to poděkovat. Samozřejmně děkuji i ostatním vojákům, záchranářům, hasičům a policistům, zkrátka všem, kteří přispěli na dobrou věc, jakou je paliativní péče. Svým pěněžním darem pomohou v budoucnu vytvořit důstojněnší podmínky pro klienty domácích hospiců, pražského Cesta domů  a Nablízku v Lysé nad Labem.

 

Nahoru