Home page > Aktuality > Vojáci pomáhají Policii ČR

Vojáci pomáhají Policii ČR

Autor článku a fotografií: kpt. Mgr. Martina Sofie Halíková

Pomoc

V celé  České republice se dnem 1. března 2021 omezil pohyb osob jen na území okresů a hlavního města Prahy. Lidé se nemohou volně pohybovat mezi regiony, na procházky mohou chodit jen tam, kde bydlí.  V souvislosti s kritickým vývojem epidemiologické situace v naší zemi a na základě rozhodnutí vlády byl vyhlášen tzv. lock down. 
Od pondělí  1. března 2021 je nasazeno více než 30 000 příslušníků ozbrojených sborů České republiky ke kontrole dodržování omezení volného pohybu osob mezi regiony. Do této akce jsou zapojeny stovky policistů z pořádkové, dopravní, cizinecké a kriminální policie, kterým od úterý 2. března 2021 budou také pomáhat vojáci Armády ČR a příslušníci Celní správy. 

 
Do Prahy dorazilo 60 vojáků z Velitelství výcviku-Vojenské Akademie Vyškov, kteří zde budou společně s 10 příslušníky Vojenské policie nasazeni ve smíšených hlídkách k plnění úkolů vnitřní bezpečnosti na území hlavního města. Každý voják bude označen rukávovou páskou s nápisem „POLICIE“, reflexní vestou  s označením POLICIE a bude vybaven  ochrannými hygienickými  prostředky a pomůckami. 


Ředitel Krajského vojenského velitelství hlavní město Praha bude v součinnosti s ředitelem Krajského ředitelství policie ČR monitorovat, řídit a koordinovat činnost vojáků u těchto smíšených hlídek. K zabezpečení tohoto úkolu zahájí KVV hlavní město Praha provoz Operačního střediska v režimu 24/7. Předpokládané ukončení nasazení vojáků na území Prahy je do neděle 21. března 2021 s možností prodloužení do konce nouzového stavu.


V současnosti působí v Praze dalších 52 vojáků  AČR v Ústřední vojenské nemocnici – Střešovice a v nemocnici na Bulovce jako pomoc  stálému  personálu a v rámci odběrového týmu a také 5 vojáků je nasazeno u Zdravotnické záchranné služby hlavního města Praha k přepravě dekontaminovaných zdravotnických vozidel.

Nahoru